Warunki udziału

Ceny i warunki udziału

Trasa rajdu podzielona jest na trzy etapy. W najbardziej „leniwej” wersji do przejechania jest w sumie ok 100 km, w wersjach ambitnych nawet 2 razy tyle. Od każdego z uczestników oczekujemy gotowości do przejechania co najmniej 40 km dziennie, po płaskiej, asfaltowej lub szutrowej ścieżce (maks. 3-4 godz. jazdy w spacerowym tempie), niezależnie od pogody. Jedziemy „na lekko”, czyli jedynie z niewielkim podręcznym bagażem, resztę przewozi osobny transport. Trasę można przebyć  samodzielnie w oparciu o otrzymane szczegółowe mapy, dodatkowe opisy  i dobre oznakowanie w terenie. Szlaki są bardzo bezpieczne, w większości oddzielone od ruchu samochodowego.

Można się też przyłączyć do grupy pilotowanej, która pojedzie wariantami o średniej długości (50-65 km dziennie). Chyba że będzie więcej chętnych to pojedzie dwóch pilotów a trasę etapów będziemy ustalać na miejscu w zależności od pogody, kondycji itp.

Zakwaterowanie:
Dwa noclegi są w Bratysławie, w hotelu 3-gwiazdkowym  (pokoje z łazienkami) ok 3 km od ścisłego centrum, dwa pozostałe – w Austrii: 3-gwiazdkowy hotel w Illmitz i luksusowy, 4-gwiazdkowy w Parndorf.  Możliwa jest – za dopłatą – opcja bardziej luksusowa (patrz niżej) 

Opcje dojazdu na start:

Rajdowy cyklo-autokar
Zapraszamy do skorzystania z dojazdu autokarem, wraz z możliwością przewozu własnego bądź wynajętego roweru.  Autokar startuje w sobotę, 29 kwietnia z centrum Warszawy, Krakowa i Katowic. Uczestnikom z centralnej i północnej Polski łatwo będzie dojechać w ciągu dnia do któregoś z tych punktów pociągiem lub autobusem. Dojeżdżającym z odległych miejsc sugerujemy wynajęcie roweru (patrz niżej) zamiast zabierania własnego.

Dojazd własny
Samochodem dojedziemy do Bratysławy – np. z Polski centralnej w 7-9 godzin, z południowej w 4-6 godz. Są różne opcje dojazdu, w dobie powszechnie dostępnej nawigacji nie powinno być z tym problemu. Na czas rajdu będzie można zostawić samochód na parkingu przy pierwszym hotelu. Drugiego dnia zapewnimy przewóz  (wraz z rowerami) na start rajdu w Fertöd, do  Bratysławy wracamy na rowerach i 3. maja rano można wracać do domu.

Wyżywienie
Hotelowe  śniadanie wliczone jest w cenę noclegu. Dodatkowo można wykupić wyżywienie HP – cztery ciepłe obiadokolacje (trzy dania, bez napoi alkoholowych) podawane w restauracji  wieczorem, po zakończeniu etapu.

Rower własny czy wynajęty?
Trasę można przejechać na każdym rowerze, pod warunkiem oczywiście, że jest sprawny – o to powinien zadbać każdy uczestnik przed wycieczką. Jeśli ktoś nie ma, albo nie chce zabierać własnego sprzętu – oferujemy niedrogo wynajem roweru na  czas rajdu. Przekazujemy go w Fertöd, odbieramy w Bratysławie i dbamy o serwis.

Koszty udziału

Cena każdego z pakietów uczestnictwa zawiera:

 • 4 noclegi ze śniadaniem
 • codzienny transport bagaży pomiędzy startem, metą i hotelami
 • dokładną mapę trasy
 • możliwość jazdy w grupie pilotowanej
 • impreza integracyjna w sali bankietowej w Parndorf 1.05.
 • koszulkę rajdową i inne atrakcje – niespodzianki
 • ubezpieczenie KL / NW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Pakiet autokarowy

 • 1180 zł/os w pok. 2-osobowym,
 • dodatek za pok. 1-osobowy 400 zł

Pakiet samochodowy (dla osób dojeżdżających samodzielnie) – W cenie dodatkowo przewóz (wraz z rowerem) Bratysława – Fertöd 30.04.

 •  980 zł/os. w pok. 2-osobowym,
 • dodatek za pok. 1-osobowy 400 zł

W hotelu również pojedyncze osoby mogą zamówić miejsce w pok. 2-osobowym – wtedy dokwaterujemy kogoś tej samej płci.

Dodatkowe usługi:

 • Wynajem roweru 150 zł
 • Można wynająć rower elektryczny za 300 zł – proszę zaznaczyć na formularzu w uwagach
 • Wyżywienie HP (4 obiadokolacje) 330 zł/os.

Zniżki
Rodziny i grupy znajomych mogą korzystać z dostawek, wzgl. pokoi 3, lub 4-osobowych. Zniżka w takim przypadku będzie ustalana indywidualnie w zależności od dostępnych pokoi. Jest to zwykle ok 10-20% ceny.

Dodatkowe koszty na miejscu
Przejazd trasy w niektórych wariantach wymaga przeprawy promowej, nie wliczonej w cenę pakietu. Prom przez jezioro to ok  7 €, przez Dunaj 4,50  za osobę i rower. Przejazd pociągiem Parndorf – Wiedeń wraz z rowerem nie więcej jak 15 .

Nowość – opcja luksusowa
Jeśli ktoś ma ochotę na wyższy standard – proszę bardzo: 2 noclegi w Bratysławie zamiast w hotelu***,  możemy zapewnić w 4-gwiazdkowym obiekcie w historycznym centrum, a w Illmitz w luksusowym Hotel Nationalpark****. Proszę zaznaczyć opcję „LUX” w formularzu. Kosztować to będzie:

 • Nocleg w pokoju 2- osobowym –  dodatkowo 400 zł/os
 • Nocleg w pokoju 1-osobowym – dodatkowo 500 zł/os
 • Wyżywienie HP w tej opcji  440 zł/os

Program dodatkowy – przed i po imprezie
Do Bratysławy można np. przyjechać dzień wcześniej, w piątek – jest tam co zwiedzać i gdzie się bawić . Dodatkowy nocleg w hotelu** ze śniadaniem to 130 zł/os w pok. 2-os., 230 zł/os w pok. 2-os.
Wielu rodaków zechce też sobie zapewne przedłużyć  majowy mega-weekend aż  do niedzieli 7 maja – w sam raz aby np. przejechać pobliski odcinek szlaku naddunajskiego Linz – Wiedeń. Chętnie pomożemy to zorganizować.

Jak się zgłosić?
Zainteresowanych udziałem zapraszamy na stronę z formularzem zgłoszeniowym. Jeżeli masz pytania i wątpliwości – napisz maila na adres bird@bird.pl lub zadzwoń 12 2921460 ewentualnie 604446233

BARDZO WAŻNE – ZGŁOŚ SIĘ WCZEŚNIE !
Publikując ofertę nie wiemy ilu będzie chętnych. Rajd z przyjemnością zorganizujemy zarówno dla 10, jak i 100 uczestników 🙂  Prosimy jednak każdego potencjalnie zainteresowanego aby nie zwlekał z wysłaniem zgłoszenia, które przed zawarciem umowy ma formę niezobowiązującą. Musimy z wyprzedzeniem zorientować się w potrzebach transportowych i noclegowych. Majowy weekend to jak wiadomo popularny okres wyjazdowy, dla osób zgłaszających się na ostatnią chwilę może zabraknąć miejsca.

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się celem dopełnienia dalszych formalności.


Zgłoszeni uczestnicy otrzymują fakturę z tytułu realizacji umowy o usługi turystyczne, na której wyszczególnione są wszystkie zamówione usługi.  Oto pozostałe informacje formalne dotyczące umowy:

Organizatorem imprezy jest  Przedsiębiorstwo Prywatne BIRD SERVICE Maciej Zimowski, z siedzibą w Krakowie, ul. Mikołajska 26, nr NIP 542-010-31-00 wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego pod nr. K/0188/99/265/2004 oraz posiadającym gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki nr M 206894 wydaną przez SIGNAL IDUNA, zwanym dalej organizatorem, reprezentowanym przez właściciela, Macieja Zimowskiego
Organizator nie przewiduje odwołania imprezy - minimalna liczba osób została osiągnięta 
Do wjazdu na teren krajów podróży niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. 
W ramach umowy zapewniamy polisę ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa ul. Przyokopowa 31. Zakres ubezpieczenia to 20.000 EUR (koszty leczenia) i 15.000 PLN (następstwa nieszczęśliwych wypadków). Można zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie, jego koszt to ok. 2,7% ceny imprezy. Ubezpieczenie to można zawrzeć d 5 dni od podpisania umowy bądź w dniu jej zawarcia jeśli do imprezy pozostaje mniej niż 30 dni.
Klient może przenieść prawa do uczestnictwa w imprezie dowolnym wskazanym przez siebie osobom. Organizator powinien być poinformowany o tym najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.  
Ewentualne reklamacje powinny być złożone w formie pisemnej w terminie do 30 dni od zakończenia imprezy.   
We wszelkich sprawach nie sprecyzowanych niniejszą umową mają zastosowanie zapisy Ustawy o Usługach Turystycznych i Kodeksu Cywilnego