Relacja z 3. Rajdu nad Łabą

Rajd nr 3: Łaba 2016

Po rajdowym „zaliczeniu” dwóch ciekawych nadrzecznych tras blisko granic Polski przyszedł czas na trzecią, która leży odrobinę dalej, ale… wciąż całkiem blisko – trasę rowerową nad Łabą, jej najbardziej malowniczy odcinek od czeskiego Uścia nad Łabą, przez Czeską i Saską Szwajcarię, Drezno, Miśnię do miasteczek Riesa i Strehla gdzie był ostatni nocleg. 

Rajd miał – jak do tej pory rekordową frekwencję, zgłosiło się prawie 60 osób. 29 kwietnia część z nich nocowała na starcie (w Uściu), część w Riesa i Strehla. 30 kwietnia rano czekała nas wyjątkowa operacja logistyczna – przewiezienie wszystkich – wraz z rowerami, na zamek Střekov. Wszystko udało się znakomicie – tak wystartowaliśmy:
Trzeba też przyznać, że pogoda nam wyjątkowo dopisała:

Kolejny nocleg, jeszcze po czeskiej stronie  spędziliśmy w historycznym hotelu  Praha**** w Hrensko, skąd następnego  dnia znów wyjechaliśmy na nadrzeczny szlak: 


Oczywiście nie jechaliśmy non stop takim peletonem. Większość uczestników pokonała trasę indywidualnie, w oparciu o otrzymane mapy i oznakowanie trasy, część w pilotowanej grupce.  Na kolejny nocleg zatrzymaliśmy się w ekskluzywnej nadrzecznej gospodzie Pod Złotą Kotwicą w Radebeul koło Drezna – tam w pięknej balowej sali zrobiliśmy tradycyjną imprezę integracyjną i konkurs z nagrodami. 2 maja – etap do Riesa/Strehla a 3 maja – do domu.

Więcej zdjęć z imprezy 2016 – w galerii na facebooku…>

Jest też krótki filmik:

Oferty wycieczek nad Łabą znajdziesz tutaj…>

To już było, a co będzie? Oczywiście – Majówka 2017. Zapraszam na kolejne strony:

Opis programu    Galeria zdjęć z trasy    Warunki i koszty udziału